fbpx

Mida söögilauda valides silmas pidada?

Toolide arv

Enamasti arvatakse, et esmalt tuleks valida laud ning alles siis toolid. Tegelikkuses on arukam teha vastupidi, kuna vajalike toolide arvule mõeldes tekib ruumikasutusest selgem ülevaade. Alustuseks mõtle välja, mitu tooli on tarvis igapäevaseks kasutuseks ning seejärel mitu peaks võõrustamiseks lisaks olema. Kui oled selle enda jaoks välja selgitanud, on aeg edasi liikuda söögilaua kuju, suuruse ja lauajalgade asetuse juurde.

Toolide laius määrab lauaplaadi pikkuse

Nagu ka esimeses punktis, alustame toolidest. Toole söögilaudadele leidub erinevates laiustes kuid enamasti jääb see vahemiku 40-65cm. Laius mängib paigutamisel olulist rolli, sest äärtes ridamisi asetsevad toolid peavad mahtuma laua otstes või nurkades olevate jalgade vahele. Kui toole veel ei ole, saab ostetava söögilaua parameetreid ja lauajalgade asetust planeerida sellelaadsete toolide mõõtude järgi milliseid soovid tulevikus omada.  

Lauajalad

Laua toestamiseks on kaks peamist viisi –  neli eraldiseisvat jalga või paar topeltjalgu. Neli eraldiseisvat jalga sobivad pigem väiksematele (120cm – 160cm) laudadele kuna pole nii massiivsed kui topeltjalad. Lisaks võtavad neli jalga nurkades vähem ruumi, kui kaks jalga mõlemas laua otsas.

Topeltjalad sobivad tavaliselt suurematele ja pikematele laudadele, sest tagavad parema stabiilsuse ning neid on võimalik tänu sellele paigutada laua otstest omajagu sissepoole.

Lauaplaadi suurus

Nii enda kui oma külaliste mugavuse tagamiseks on küünarnuki- kui ka serveerimisruum ääretult oluline. Keskeltläbi võib arvestada, et 60x40cm inimese kohta tagab lauas piisava ruumi nii einestamiseks kui istumiseks.

2000×900 – kuni 8 inimest
1800×900 – kuni 8 inimest
1600×900 – kuni 6 inimest
1400×900 – kuni 4 inimest
1200×900 – kuni 4 inimest

 

Ruumisisene liiklus

Lühidalt ja selgelt – võimalusel planeeri enda söögitoamööbel nõnda, et inimesed ei peaks kõrvalistuja läbi laskmiseks püsti tõusma.

Sobiv toon

Lauaplaadi puiduõli tooni valimine on loomulikult igaühe enda otsus. Tavastandaritest lähtuvalt on soovituslik valiku puhul arvesse võtta parketi tooni – kas sama või toonijagu heledam.

Oled uue Söögilaua otsinguil?